ÜRÜN TESLİM, İADE DEĞİŞİM VE İPTAL KOŞULLARI

 

     Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak belirlenmiş "Ürün İade ve Ürün Değişim Prosedürü" çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 

     Memnuniyetiniz açısından bu prosedürün takip edilmesini önemle rica ederiz.

 

     Aşağıda prosedürün işleyişi ile ilgili önemli bilgiler yer almaktadır.

 

         

ÜRÜN TESLİM ŞARTLARI

     Satın alınan ürünün banka onayı alındıktan sonra aynı gün içerisinde ilgili ürün kargo ya da teslimat programına alınacaktır. En geç 24 saat içerisinde kargolanacaktır. Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe, sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan ötürü SİTE SAHİBİ'nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

        

ÜRÜN İADE ŞARTLARI

     Satın alınan ürünlerin teslimatının gerçekleşmesi durumunda söz konusu ürün, kullanılmadan, tahrip edilmeden, ambalajında ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız olarak teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, iade sebebi belirtmeksizin iade edebilir. İade edileceğine dair müşteri sistemden iade işlemi ile ilgili bilgilendirmeyi yapmakla yükümlüdür. Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ürünler kesinlikle iade edilemez.

 

     İade edilmek istenen ürünler, ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez. Ürünün ve varsa orijinal ambalajının açılmış olması durumunda da iadesi yapılmayacaktır.

 

     Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılması akabinde 10 iş günü içinde ödeme tutarınız havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, iade işlemi alışveriş yapılan kredi kartınıza gerçekleştirilecektir. Ancak bu durumda ödemenin size iadesi kredi kartının ait olduğu bankanın inisiyatifinde olup, bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

     İadesi istenen ürün, niteliği gereği iadesi mümkün olmayan bir ürün ise, bu halde ürün iadesi yapılmayacaktır. Niteliği gereği iade edilemeyecek ürünleri örneğin her türlü canlı materyali, fideyi (mantar seti, sebze seti, mevsimlik fide, sebze fidesi..vb) kapsamaktadır. Kargo ile iadelerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir. İadesi uygun olmayan ürünlerin tekrar müşteriye gönderiminde de kargo bedeli müşteriye ait olacaktır.

 

     Fanuslarınızın kırılması durumda lütfen kargoyu teslim alınız ve yoyomoyo iletişim hattına dönüş yaparak yeni fanus talebinde bulununuz. Kırılmış fanusunuzun görsel halini yoyomoyo iletişim hattına yollayınız.

 

     Yurtdışı satışlarında iade kabul edilmemektedir.

 

 

        

ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTLARI

     Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmadan, tahrip edilmeden ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın yahut firma tarafından o ürün için verilmiş ürün değiştirme kartının ibrazı gereklidir.

 

     Değişimi istenen ürünler, ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamaz.

 

     Yurtdışı satışlarında ürün değişimi yapılmamaktadır.

 

     Kargo ile değişimlerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir.

 

     Bitki değişikliği: Niteliği itibariyle değişim yapılamamaktadır.

 

      

   ONLİNE SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

     Satın alınan ürün siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ise, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi e-posta ile tarafınıza bildirilmeden önce iptal etmek istediğiniz sipariş veya ürün hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

     Online sipariş iptal etme işleminiz siparişiniz kargoya verildi ise yapılamamaktadır.

 

     Eğer siparişinizde bir ya da birkaç ürünün iptalini talep ediyorsanız kalem iptali için yine [email protected] adresine mail atarak talebinizi bize iletebilirsiniz. Online ürün sipariş iptalleri tarafımızca en kısa sürede yapılacak ve bedel iadesi ile ilgili işlem süreci bilgilendirmesi mail yoluyla size aktarılacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR