Çiçekli Topuz Kaktüs
Çiçekli Topuz Kaktüs

Çiçekli Topuz Kaktüs (3196)

0,00
Para Puan : 0
Fiyat : ₺15,99(KDV Dahil)

Çiçekli Topuz Kaktüs, Teraryum Bitkisi

 

 

Çok güzel çiçek açan orta boylu diri bir kaktüs. Kaktüs sevenler evlerinde, ofislerinde, teraryumarında tercih edebilir.

 

:

Teraryum tasarımlarınız için güzel ve zarif teraryum bitkileri.


Hiç şüphe yok ki, sulamadan kaynaklanan kaktüs ölümlerinin büyük çoğunluğu az değil çok sulamaktandır. Aşırı su kaktüs köklerinin çürümesine neden olur. Kaktüs ve teraryum bitkilerinin büyük çoğunluğu uzun süreli susuzluğa dayanabilecek şekilde evrimleşmişlerdir, o nedenle eğer tereddüdünüz varsa, sulamamak daha doğru bir tercihtir.


Genel olarak kaktüslerin suya ihtiyaç duydukları dönem, aktif olarak büyümekte oldukları dönem, yani ilkbahar yaz dönemidir. Bu dönemde serbestce sulanabilirler, ama diğer mevsimlerde mutlaka dikkatli olunmalıdır. Kış döneminde ya hiç sulanmamalı, ya da çok az su verilmelidir.


En uygun sulama yöntemi ise şırınga yardımı ile direk bitkinin köküne yapılan sulama yöntemidir.Bu sayede hem fanusumuz kirlenmez, hem de içerisindedeki figürlerimiz zarar görmemiş olur.

Teraryum Kategorileri
teraryum cam fanuslar ve potlarteraryum bitkileriminyatür figürlerteraryum drenaj malzemeleriVitray Fanuslarcam fanuslarPotlarSukulentlerkaktüslerYosunlarMinyatür Evlerİnsan FigürleriHayvan FigürleriDoğa FigürleriDrenaj Malzemelerisüsleme malzemeleri