Renkli Kaktüs, Teraryum Bitkisi
Renkli Kaktüs, Teraryum Bitkisi
Renkli Kaktüs, Teraryum Bitkisi
Renkli Kaktüs, Teraryum Bitkisi
Renkli Kaktüs, Teraryum Bitkisi

Renkli Kaktüs, Teraryum Bitkisi (2707)

5,00
Para Puan : 1
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

Güzel teraryum tasarımları için güzel ve zarif bir kaktüs. Renkli kaktüs ile teraryumunuza renk katın.

 

:

Hiç şüphe yok ki, sulamadan kaynaklanan kaktüs ölümlerinin büyük çoğunluğu az değil çok sulamaktandır. Aşırı su kaktüs köklerinin çürümesine neden olur. Kaktüs ve teraryum bitkilerinin büyük çoğunluğu uzun süreli susuzluğa dayanabilecek şekilde evrimleşmişlerdir, o nedenle eğer tereddüdünüz varsa, sulamamak daha doğru bir tercihtir.

 

Genel olarak kaktüslerin suya ihtiyaç duydukları dönem, aktif olarak büyümekte oldukları dönem, yani ilkbahar yaz dönemidir. Bu dönemde daha rahat sulanabilirler, ama diğer mevsimlerde mutlaka dikkatli olunmalıdır. Kış döneminde ya hiç sulanmamalı, ya da çok az su verilmelidir.

 

En uygun sulama yöntemi ise şırınga yardımı ile direkt bitkinin köküne yapılan sulama yöntemidir.Bu sayede hem fanusunuz kirlenmez, hem de içerisindeki figürleriniz zarar görmemiş olur.

 

Teraryum Kategorileri
teraryum cam fanuslar ve potlarteraryum bitkileriminyatür figürlerteraryum drenaj malzemeleriVitray Fanuslarcam fanuslarPotlarSukulentlerkaktüslerYosunlarMinyatür Evlerİnsan FigürleriHayvan FigürleriDoğa FigürleriDrenaj Malzemelerisüsleme malzemeleri