Western Kaktüs
Western Kaktüs
Western Kaktüs

Western Kaktüs (3290)

5,00
Para Puan : 0
Fiyat : ₺19,99(KDV Dahil)

Western Kaktüs

 

Orta boylu diri bir kaktüs. Kaktüs sevenler evlerinde, ofislerinde, teraryumlarında tercih edebilir.

 

:

Teraryum tasarımlarınız için güzel ve zarif teraryum bitkileri.


Hiç şüphe yok ki, sulamadan kaynaklanan kaktüs ölümlerinin büyük çoğunluğu az değil çok sulamaktandır. Aşırı su kaktüs köklerinin çürümesine neden olur. Kaktüs ve teraryum bitkilerinin büyük çoğunluğu uzun süreli susuzluğa dayanabilecek şekilde evrimleşmişlerdir, o nedenle eğer tereddüdünüz varsa, sulamamak daha doğru bir tercihtir.


Genel olarak kaktüslerin suya ihtiyaç duydukları dönem, aktif olarak büyümekte oldukları dönem, yani ilkbahar yaz dönemidir. Bu dönemde serbestce sulanabilirler, ama diğer mevsimlerde mutlaka dikkatli olunmalıdır. Kış döneminde ya hiç sulanmamalı, ya da çok az su verilmelidir.


En uygun sulama yöntemi ise şırınga yardımı ile direk bitkinin köküne yapılan sulama yöntemidir.Bu sayede hem fanusumuz kirlenmez, hem de içerisindedeki figürlerimiz zarar görmemiş olur.

Teraryum Kategorileri
teraryum cam fanuslar ve potlarteraryum bitkileriminyatür figürlerteraryum drenaj malzemeleriVitray Fanuslarcam fanuslarPotlarSukulentlerkaktüslerYosunlarMinyatür Evlerİnsan FigürleriHayvan FigürleriDoğa FigürleriDrenaj Malzemelerisüsleme malzemeleri