Yavrulu Kaktüs
Yavrulu Kaktüs

Yavrulu Kaktüs (3194)

0,00
Para Puan : 0
İndirim Oranı : %47 İndirim
Fiyat : ₺18,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺9,99(KDV Dahil)

Yavrulu Kaktüs, Teraryum Bitkisi

 

 

Omuz omuza vermiş kaktüs çalılıkları şeklinde duran Yavrulu Kaktüs ile isterseniz vahşi bir çalılığı isterseniz de dayanışmayı imgeleyebilirsiniz.

:

Hiç şüphe yok ki, sulamadan kaynaklanan kaktüs ölümlerinin çoğu az değil çok sulamaktandır. Aşırı su kaktüs köklerinin çürümesine neden olur. Kaktüs ve teraryum bitkilerinin büyük çoğunluğu uzun süreli susuzluğa dayanabilecek şekilde evrimleşmişlerdir, o nedenle eğer tereddüdünüz varsa, sulamamak daha doğru bir tercihtir.

 

Genel olarak kaktüslerin suya ihtiyaç duydukları dönem, aktif olarak büyümekte oldukları dönem, yani ilkbahar yaz dönemidir. Bu dönemde serbestce sulanabilirler, ama diğer mevsimlerde mutlaka dikkatli olunmalıdır. Kış döneminde ya hiç sulanmamalı, ya da çok az su verilmelidir.

 

En uygun sulama yöntemi ise şırınga yardımı ile direk bitkinin köküne yapılan sulama yöntemidir.Bu sayede hem fanusumuz kirlenmez, hem de içerisindedeki figürlerimiz zarar görmemiş olur.

Teraryum Kategorileri
teraryum cam fanuslar ve potlarteraryum bitkileriminyatür figürlerteraryum drenaj malzemeleriVitray Fanuslarcam fanuslarPotlarSukulentlerkaktüslerYosunlarMinyatür Evlerİnsan FigürleriHayvan FigürleriDoğa FigürleriDrenaj Malzemelerisüsleme malzemeleri